aktualizováno: 02.12.2019 23:21:31

Od Úhoště

Plánované vrhy

Zde je galerie matek plánovaných vrhů. Všechny mé chovné feny mají samozřejmě českou bonitaci a české výsledky rtg DKK, případně DLK. Chovné páry sestavuji s ohledem na případné vady rodičů nebo s ohledem na nositelství některých dědičných onemocnění. Tudíž vlčák ode mě např. nikdy neonemocní degenerativní myelopatií nebo nebude postihnutý dwarfismem. Otce preferuji z linií, které jsou v populaci méně zastoupené. Také raději používám původní české, případně slovenské linie. Rezervace na štěňata přijímám již dlouhou dobu před narozením štěňat, v podstatě vždy od jara. Zároveň se tímto omlouvám zájemcům, kteří mě kontaktují až když jsou štěňata narozená a přejí si být na prvním místě na výběr štěněte. To prostě není možné. smiley

Občas se zde objeví vrhy po fenách mých přátel. Většinou jsou to feny z mého chovu a krycí psy pro ně vybírám já. Tudíž se jedná o štěňata stejně kvalitní, jako by to byly vrhy mé. Pro rezervaci můžete kontaktovat i mě.

 

           

                 Connie Arnaq Šedý poklad                                        Xuki II od Úhoště

                                                                        

               

                       Tiki II od Úhoště                                                        Brie Lostris

 

              

                             Fairy II od Úhoště                                              Dejzy III od Úhoště

 

                       

                      Flora III od Úhoště                                                   Foxi III od Úhoště

 

            

                     Gabi of Marvelwood 

 

Československé vlčáky chovám už od roku 1993 a vlastním je o několik let déle. Takže plemeno znám dá se říci velmi dobře. Vím, ve kterých liniích či rodinách jsou historicky nějaké zdravotní nebo povahové problémy, vím o problémech v exteriéru. S ohledem na dlouhodobou znalost plemene si vybírám krycí psy. Proto používám především české krycí psy, kteří jsou spolu s jejich předky pod dohledem českého klubu dá se říci od počátku plemene, což se o zahraničních plemenících říci nedá. Pokud použiju zahraničního plemeníka, vždy dbám na to, aby jeho předci byli v maximální míře pouze z českého či slovenského chovu po co nejdelší dobu.

 

 

 

 

 

TOPlist