aktualizováno: 01.10.2022 21:46:38

Od Úhoště

Naše idea

 

                                            Co děláme                                    

Zakladatelem našeho chovu je pes jménem Ali Reolup. Byl to velice dominantní pes, který po celý svůj život dával všem psům v okolí na jevo svou velikost a sílu. Jeho povaha a exteriér vlčáka mě naprosto "dostal". On, jeho bratři a sestra se velmi výrazně podepsali na úrovni plemene především po exteriérové stránce. Obecně se dá říci, že plemeno "před Reolupy" bylo velmi odlišné od plemene "po Reolupech".  Proto se teď v mé chovatelské stanici zaměřuji především na tento typ. Preferuji psy,  jejichž výška přesahuje 70cm, s velmi sytými barvami (oranžová, bílá, černá - to vše na jednom psovi) , světlýma očima a hlavně - s delší srstí, která v zimě tvoří mohutný límec. Ali předal svým potomkům také pevné zdraví, jejich výsledky rtg na DKK jsou vesměs výborné.
Jeho dcery, vnučky, pravnučky a obecně, jeho samičí potomci, kteří jsou teď v naší chovatelské stanici chovnými fenami, mají nádherné vlčí hlavy vesměs podědily také delší srst. Všechny jsou velmi přátelské k lidem.

I nadále bych ve svém chovu chtěla udržet podobný typ, jaký je na následujících obrázcích. Díky příbuznosti na tohoto psa, jsou psi z mé chovné stanice exteriérově na vyšší úrovni, než většina běžné populace.

Standard plemene říká, že čs. vlčák je odolný vůči povětrnostním vlivům. Proto v mém chovu nenajdete psy, kteří by žili ve vytopených bytech nebo v posteli. Naši psi mají k dospozici rozlehlou zahradu s přilehlým lesíkem, kam se mohou v létě schovat do stínu. Štěňata se rodí v domě, kde s námi tráví dobu vtiskávání. Nikdy neleží pod infra lampami. V cca třech týdnech se štěňata stěhují ven. Proto jsou štěňata ode mě velká, silná, odolná, s vynikající imunitou. Díky tomu, že jsem se psy doma, všechna štěňata mají opravdu poctivou socializaci.

Protože má být čs. vlčák plemeno vytrvalé, všichni moji psi žijí aktivní život. Všichni umí pracovat v postroji (sáně, koloběžka, kolo) nebo jezdíme do přírody jen navolno u kola nebo koloběžky.
 

        
      
 

Ali Reolup :)

       
    

Moki Od Úhoště , dcera Aliho Reolup

  

Wolfy Crying wolf, dcera Aliho Reolup

 

Aaimee II Od Úhoště , dcera Aliho Reolup

 

Kairo Od Úhoště 10 let, syn Aliho Relup

 

 
Buck II Od Úhoště, vnuk Aliho Reolup
 
     
Eetee II Od Úhoště , pra pravnučka Aliho Reolup
 
 
Ennie II Od Úhoště, pravnučka Aliho Reolup
 
 
Jenny II Od Úhoště , vnučka Aliho Reolup
 
   
Jolly Joker II Od Úhoště, vnuk Aliho Reolup
 
   
 
Quenno Od Úhoště, vnuk Aliho Reolup
 
 
 
Terry Od Úhoště, vnuk Aliho Reolup
 
   
 
Timmy Od Úhoště, vnuk Aliho Reolup
 
   
 
Tweety Od Úhoště, vnuk Aliho Reolup
 
 
 
Vanilla Od Úhoště, vnuk Aliho Reolup