aktualizováno: 01.10.2022 21:46:38

Od Úhoště

Kdo jsmeJsme mezinárodně chráněná chovatelská stanice
"od Úhoště"

 

nacházející se v severozápadní části ČR, na úpatí Doupovských hor, osada Suchý důl u Klášterce nad Ohří. Máme malý rodinný chov československých vlčáků s průkazem původu. Naši psi žijí v kotcích na zahradě, nejsou to tedy psi "bytoví". Nicméně jsou s námi v neustálém kontaktu a věnujeme jim velkou část našeho volného času. V zimě trávíme čas na horách, naši vlčáci rádi tahají sáně. Na jaře a na podzim si přebytečnou energii vybíjejí taháním koloběžek nebo káry.
  
 
 

 
S našimi vlčáky navštěvujeme školy, kde pro děti pořádámě přednášky na téma - vlci a příroda, život se psy, bezpečnost při kontaktu s cizími psy.Na túrách po blízkých Krušných horách to nejsme jen my, kdo si nosí batohy s proviantem.

 
 


Také cyklovýlety jsou naše oblíbené způsoby trávení volného času.

a konkrétně:
Hanka
majitelka chovatelské stanice.Od malička mám ráda psy, vlky koně. Vždy ale v nějaké netypické podobě. Mám ráda malé koně, velké osly, dlouhosrsté fretky, bydlení ve srubu, dovolené pod stanem nebo na kole a když psy, tak taky trochu "netypické" dle mínění rodiny a všech ostatních normálních lidí. Teď, když už jsou děti dospělé, nemusím trávit čas v "klasickém" zaměstnání. Proto jsem ze zaměstnání odešla a pracuji soukromě jako cvičitelka a chovatelka psů, psy také ubytovávám. Mé zaměstnání se tedy přesunulo k nám a já tak mohu být od rána do večera, 7 dní v týdnu a 12 měsíců v roce s mými psy. Na kolo a koloběžku jsem přidala motůrek oproti době před deseti lety, ale jinak se nic nemění.  V zimě sáně, od jara do podzimu kolo a koloběžka. Co víc si naši hafani můžou přát.

 
 
 
                

Hanička
moje dcera, pomocnice se vším, co se děje kolem psů, příležitostná vystavovatelka, pokud mám moc psů a málo rukou. Ohledně zálib bych sem mohla překopírovat mou charakteristiku. Jen bych asi měla připsat: westernové ježdění, přirozená komunikace s koňmi. Teď už dospělá, nicméně žijící ve společném domě. Takže si navzájem vypomáháme se starostí o naše zvířata a střídáním se, když některá z nás není doma.