aktualizováno: 01.10.2022 21:46:38

Od Úhoště

Video

           

Video z roku 2013. Na něm jsou zapřaženy Unique a Wickey a do druhé koloběžky Quenno a Moki.

http://www.youtube.com/watch?v=WdF8ML5G_8g&feature=share

 

Video z letošní zimy. Tohle je z našeho okruhu, který je velmi nenáročný, všude téměř po rovině. Máme jej rádi, protože se na něm nevyskytují ani auta ani chodci. Nachází se na výsypkách Severočeských dolů a okruh může mít mnoho variant. Jediné, čeho je tu hodně, je zvěř. Divoká prasata, srnky, zajíci, bažanti. Psi mají taková setkání jako zpestření a já musím mít brzdu na saních stále v pohotovosti neb někteří jedinci by v tu chvíli běželi jinam než po cestě

 

 

Druhé video je cyklostezka z Klášterce nad Ohří do Kadaně. Letos po dlouhé době zde byl sníh, takže ji využívají jak pěší k procházkám, tak běžkaři. Pro psy je tahle trať mnohem náročnější, protože ač vede podél řeky, jsou zde strmá stoupání, kde psi jdou opravdu jen krokem a následné sjezdy. Také často potkáváme pejskaře venčíci zde svoje pejsky, takže sem moc často nejezdíme.

 


A poslední video je opět z výsypek. Pro letošek je to asi poslední" sněhové". Až dorazí jaro,  budu se snažit vyrobit nějaká videa s koloběžkami nebo trojkolkou.
Ještě pro ty, kteří se mě ptají, jací psi jsou zapřaženi. Tedy pro letošek se mi jako nejlepší kombinace jeví toto:
Vlevo před saněmi: Valska od Úhoště. Je to ta, která i v kroku jde cvalem  . Nejmladší  fenka z celé smečky, letos poprvé ve spřežení. Myslím, že z ní bude brzy dobrá leaderka. Nechybí jí sebevědomí a chuť být ve všem první.
Vpravo před saněmi: Unique od Úhoště. Druhá nejmladší fenka ve smečce, také letos poprvé ve spřežení. Někdy nestíhá tempu a mistrně to maskuje. Její šňůra je natažená jen tak tak, aby nebylo vidět, že vůbec netáhne . Ale jinak je šikulka, učí se....
Druhá řada od saní -vlevo: Quenno od Úhoště. Je veliký, rychlý a silný, jediný pes ve spřežení. Poctivec, který spolehlivě táhne, pokud je uprostřed spřežení. To, co holky odcválají, tak on většinou stíhá klusem. Ale není mu od přírody dáno, aby byl někdy v budoucnu leadrem.
Druhá řada od saní-vpravo: Moki od Úhoště. Poctivka, která udělá vše, co se po ní chce. Nijak moc se neprojevuje, jestli se jí to líbí nebo ne, jen pracuje. Je spolehlivá a ochotná. Maminka Valsky a Quenna, babička Unique.
Leader: Konynka. Jinde ani nemůže být zapřažená, protože by nepřežila, kdyby jí někdo předběhnul. Pokud to jen trošku jde, tak přechází do cvalu, v kopcích poctivě zabírá a udává tempo celému spřežení. Maminka Mokinky.