aktualizováno: 03.05.2021 18:51:07

Od Úhoště

Moki od Úhoště

Moki od Úhoště                                         10.10.2003 

Bonitační kód: A72OdP3                                                     rtg: A (0/0)

matka: Ko-ko z Molu Es                                                       otec: Ali Reolup

% vlčí krve 27,47, nejbližší vlk v 7.generaci.

   

Mokinka je naše sluníčko. Má velice klidnou povahu, kterou určitě nepodědila po její temperamentní mamince. Je to typický gaučový vlk, který vydrží ležet dlouhou dobu bez hnutí, hlavně když jí někdo drbe. Je velice kontaktní, během vycházky si přijde i několikrát pro pohlazení. K cizím lidem byla zpočátku rezervovaná, ale to se v dospělosti změnilo, takže teď si chodí pro pohlazení i k naprosto cizím lidem. Je na ní vždy a všude spolehnutí. Může chodit bez vodítka i ve městě, reaguje rychle na první zavolání a je naprosto nekonfliktní k cizím psům i fenám. Absolutně se nehodí pro výcvik obrany, jelikož přeci nebude kousat do lidí. Někdy je až příliš submisivní, každé zvýšení hlasu bere jako velký trest. Díky její poslušnosti ale na ní hlas téměř nikdy nemusíme zvyšovat. Naše děti s ní mohou chodit ven bez vodítka, je spolehlivá a respektuje je.

Co se týče exteriéru: po tatínkovi podědila nádhernou delší srst se sytými barvami (oranžová, bílá, černá)  a žluté vlčí oči.

Jako památka na dětství a brutální crazy hry její maminky jí zůstala sežvejkaná ouška a na několika místech zlomená chrupavka na ušních boltcích. Ale hlavně že dětství přežila ve zdraví.